Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новознам’янська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20181512) був реорганізований і увійшов до складу Троїцької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Новознам’янка
Троїцький район, Луганська область

Від сивої давнини до сьогодення

Новознам’янська сільська рада знаходиться в Троїцькому районі Луганської області за 28 км, на південно-західному напрямку, від райцентру Троїцьке і за 240 км від м.Луганськ.

У підпорядкування ради входять:

  • Село Новознам’янка (Павлівка)

Засноване в XVII-XVIII ст., основоположник козак Павло.
Площа – 273 га.
Населення – 289 чол.

  • Село Солонці

Засноване в  XIX ст. виходцами Двулучанської волості,спочатку мав назву хутор Казачий.
Площа – 190 га.
Населення – 152 чол.

  • Село Кашкарне

Виникло на базі двух населених пунктів Кашкарне - 1 та Кашкарне - 2 в XIX ст.
Площа – 102 га.
Населення – 17 чол.

Всього по сільській раді числиться дворів – 255.

Населення сільської ради становить – 458 осіб.

Загальна земельна площа території  сільської ради  складає – 6454 гектарів.

Перша згадка про село Новознам’янка, в минулому Павлівка, з’явилася в 1785 році, в матеріалах Центрального військово-історичного архіву колишнього СРСР: Павлівка – поселення Валуйського уєзжу , знаходиться у 30 вертах від уєздного міста число дворів-22. У 1846 році у селі Павлівка було збудована церква на честь Миколи Мирликийського. Павлівська сільська рада утворилась у 1926 році, до її складу увішйло сім сел., Із загальною кількістю населення 3002 чоловіка.У 1929 році села Павлівка,Солонці,Полушкіно,Чернявка,Кашкарне об’єднались в один колгосп «Зернова фабрика», в 1934 році на базі цього колгоспу було створено п’ять колгоспів.

22 червня 1941року… Сотні мешканців Павлівської сільради добровольцями пішли захищати свою Батьківщину . Про мужність та відвагу в боях з німецькими загарбниками говорить і такий факт, що наш земляк уродженець с.Чернявка Яковлев Василій Артамонович 14 січня 1945 року в бою за дєрєвню Липска-Буда (Польша) повторив подвиг Олександра Матросова ,закривши вогневу точку ворога своїм тілом..Посмертно нагороджений орденом Вітчизняної війни першої стєпєні..

В центрі села розташований меморіал загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, де викарбовано 146 прізвищ односельців,які не вернулися з поля бою,.

На початку 50-х років всі колгоспи об’єднали та створили колгосп ім Буденного та колгосп ім.Хрущева.

У 1957 році ці колгоспи на правах відділень увійшли до складу радгоспу «Тополі»

У 1959 році Павлівська сільська рада увійшла до складу Тополівської сільської ради.

У 1964 році село Павлівка було перейменовано в село Новознам’янка,

У 1975 році шляхом розукрупнення радгоспа «Тополі» було створено радгосп «Новознам’янський»,

У 1990 році було створено Новознам’янську сільську раду. Її утворення є результатом переходу зі складу Тополівської сільської ради, до ради увійшли такі населенні пункти: Новознам»янка, Солонці, Кашкарне, Чернявка та Полушкіне.

За відсутністю мешканців села Полушкине і Чернявка були списані у 1998 році. час зробив своє діло і навряд чи впізнаєш що колись це були села.

Населенні пункти, як і люди, народжуються, живуть та йдуть в небуття. Одни з них – довгожителі, інші мають коротке життя.Для багатьох мешканців ці населені пункти були їх малою батьківщиною.

Були в історії села як часи розквіту і злету, так і періоди занепаду та безнадії. Багато славних імен пам’ятають новознам’янці, які присвятили своє життя рідному селу і його розвитку, займалися сільським господарством,газифікацією села, прокладали дороги, будували житло для колгоспників, дитячі садки і клуби, навчали дітей, допомогали народжуватись та надавали медичну допомогу, організовували і проводили різні культурно-масові заходи.

Новознам’янська земля надихає до творчості, тому народилися тут обдаровані люди, якими пишається Новознам’янська громада. Серед них особливе місце посідають поети. І хоча кожен з них має свою професію , жоден з них не закінчував літературний інститут, але за покликанням всі вони аматори.   

На сьогоднішній день на території ради працюють такі сільськогосподарські підприємства:

  • ПОСП «АФ Новознам’янське» керівник Євсюков Михайло Андрійович

Соціальну сферу ради представляють:

  • Новознам’янська ЗОШ I-II ст. - директор школи Масленніков Артем Михайлович
  • ДНЗ „ Колосок” - завідуюча Піхтерєва Наталія Миколаївна
  • Новознам’янський СК - завідуюча Чихичина Ірина Миколаївна
  • Солончанський СК - завідуюча Кожухар Юлія Миколаївна
  • Новознам’янська сільська бібліотека  - завідуюча Жердєва Наталія Павлівна
  • Новознам’янський ФП – завідуюча Жердєва Ольга Іванівна
  • Новознам’янське відділення поштового зв’язку – завідуюча Грачова Алла Миколаївна

Минуть роки, історія поповниться новими фактами, подіями, а село буде жити і процвітати завдяки сьогоднішньому молодому поколінню, які гідно прославлять своїх односельців і свій рідний край.

Ось така історія нашої сільської ради. Сьогодні ми маємо  всі дані для того, щоб село розквітало. Ліси і родючі чорноземи, працьовиті люди – основа багатства.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua